Čistá a funkční střeva základ zdraví. Co je to hydrocolon terapie

„Co všechno člověk neudělá pro své zdraví?“ ptala jsem se, když jsem v několika zařízeních po ČR zjistila, jaké oblibě se těší následující kúra. Této populární metodě se odborně říká hydrocolon terapie čili výplach tlustého střeva.
Co může být na klystýru relaxačního? (I když by v první řadě mělo jít o zdraví prospěšný zásah)

Po vstupním sezení, kdy vás odborník vyzpovídá, jakými problémy trpíte nebo jaký máte tlak, putujete opět na lůžko.
Samotná akce se odehrává v útulné místnosti s broskvově zbarvenými stěnami, provoněné aromatickými oleji. Pod hřejivou dekou si tu připadáte jako v lázních, třeba před příjemnou masáží. Tahle procedura ostatně také probíhá vleže a trvá asi 45 minut.
Usměvavá starší paní Libuše Hrubá  – s dvacetiletou zkušeností v oboru vám do konečníku nejprve zavede takzvané „spekulum“, což je asi 20 mm tlustá trubička.

Pomocí speciálního stroje trubičkou vhání do střeva střídavě studenou a teplou vodu. Očista začíná. Rozdílná teplota povzbuzuje peristaltiku a střevo omývá. Šetrně se při tom rozpustí a vymyje obsah střeva včetně toxických odpadů, a dokonce i plísní. Zároveň je aktivován imunitní systém. Vodu se všemi nečistotami z vás odvádí průhlednou trubičkou. Pokud rádi „hledíte pravdě do očí“, můžete uvnitř trubice sledovat, jak moc zdravě se stravujete.

„Většina klientů se dívá. To byste se divila, jak se klienti po tom, co vidí, ještě více zajímají o svou výživu a zdravější život,“ prozradil mi Miroslav Pěkný z Wellnea o klientele.
Hydrocolon terapie je oslovenými klienty překvapivě vnímána jako příjemná a navozující pocit pohody. „Nezpůsobuje žádné bolesti, v určitých fázích procedury se dostavuje pouze pocit plnosti střeva,“ přibližuje vlastní zkušenosti pan Pěkný. Střevní spršku si můžete dopřát za 590 korun a výše. Procedura je věkově neomezená.
Pražské relaxační centrum například pravidelně navštěvuje šestiletý klient, nejstaršímu je jednadevadesát let. I o hydrocolonterapii ale platí, že jí musí provádět zkušený pracovník s dlouholetou praxí!

Zuzana Buušková