Krok za krokem. Jak na stylovou dekoraci


Zkraťte si čekání na Ježíška výrobou jednoduché sváteční dekorace ze symbolu novodobějších Vánoc – vánoční hvězdy. Podívejte se, jak na to.

Vánoční hvězda nemusí být vždy červená. Na trhu je na výběr celá škála barev, takže klidně můžete zvolit květinu, která bude ladit k interiéru a celkové výzdobě. Zdobte a bavte se!

K aranžování si připravte:

hvezda1

Poinsettie – v některých jazycích známá také jako  ‘vánoční hvězda’– je dekorativní rostlina, která sluší klasické i moderní sváteční výzdobě.

Postup:

hvezda31. Vyberte si čtyři stejné láhve a přelakujte je lakem ve spreji. Pěkně vypadají i ty z čirého skla, které nemusíte upravovat vůbec.

hvezda42. V dalším kroku k sobě čtyři láhvepevně svažte provázkem.

3. Odstřihněte si vánoční hvězdy s co nejdelšími stonky a postupně je vnořte do „váziček“ naplněných vodou. hvezda5

hvezda7

A aranž je hotová

Díky rozmanitosti barev a velikostí se vánoční hvězda přizpůsobí každému stylu.  Originální aranže z poinsettií a další nápady na výzdobu v klasickém nebo moderním duchu určitě zkrášlí letošní sváteční setkání.

Nebojte se řezat!

Poinsettie nabízejí nádherný pohled nejen v květináči. Tyto univerzální rostliny mohou být použity i jako řezané ve váze nebo v umělecké aranži. Při řezu je ale potřeba okamžitě zastavit únik mízy. Nejlépe tak, že uříznuté stonky ponoříte na zhruba 5 sekund do vody ohřáté na 60°C a pak je umístíte do chladné vody s výživou pro rostliny. Řezané poinsettie vydrží překvapivě dlouho – krásné zářivé barvy by si měly uchovat zhruba dva týdny.

Řezané poinsettie budou vždy potěchou pro oči rodiny, přátel i hostů – ať už v kytici s jinými zimními květy nebo jen jako samostatné snítky na svátečním stole.

Krásné a klidné svátky vám přeje Česká potravina CZ!

Zdroj a fotografie: http://www.stars-for-europe.com