Oslavy dřeva na pražské Letné. Přijďte


V Národním zemědělském muzeu na pražské Letné se úspěšně zabydlela unikátní zážitková výstava Les – příběhy stromů a lidí. Její poutavé příběhy i uměleckou kvalitu zde předávají návštěvníkům vypravěči. Kromě vlastních prožitků si návštěvníci výstavy odnášejí také ruční papír vyrobený předchozími – jde o symbolické předání práce generací, které se starají o české lesy a lesní porosty.

Výstava se rozrůstá do venkovních prostor muzea v podobě žánrových jednodenních akcí, proto vznikla i Malá letní slavnost dřeva, na kterou můžete přijít už 8. srpna ve dvoře Národního zemědělského muzea na Letné.

Že jsou lesy zdrojem dřeva, ví asi každý. Ale co všechno se dá ze dřeva vyrobit, na co je dřevo jako materiál vhodné, proč se certifikuje a jak vlastně vypadá dřevo různých stromů? I na tyto otázky dostanete během zábavné akce odpovědi.

Je připraven opravdu pestrý program. Na své si během dne jistě přijdou všechny věkové skupiny. Pro ty starší je připravena například výstava historických fotografií s poetickým názvem písně Vladimíra Merty Zem voní dřevem, milovníky designu jistě potěší akce pražské designové skupiny Posedlí a všichni se sejdou u poslechu koncertu fenomenálního dřevního blues v podání slovinského bluesmana Paula Batto a táborského klávesáka Ondřeje Kříže.