Soutěž o nejkrásnější velikonoční trávníček

Letošní rok poprvé probíhala soutěž o nejkrásnější velikonoční trávníček, kterou pořádala firma Rožnovská travní semena.

Tento projekt měl dětem přiblížit přírodu jiným způsobem, než jak jsou běžně zvyklé.

Zjistily, jak se trávníček vysévá, zavlažuje, pozorovaly jeho vývoj. Navíc se děti naučily trpělivosti, povinnostem, kreativitě a týmové spolupráci.
Před jarními svátky si pak trávníčky s fantazií nazdobily velikonočními motivy a ty nejpěknější poslaly do soutěže.


Soutěžily mezi sebou děti z mateřských škol z celé ČR. Do soutěže bylo přihlášeno 192 originálních fotografií. Vítěze vybrali rodiče, prarodiče a příznivci malých pěstitelů hlasováním, které probíhalo na webu firmy. O velkém zájmu svědčí i fakt, že vítězná fotografie 1. třídy MŠ Lučina z Frýdku-Místku zvítězila s počtem 16 170 hlasů a získala tak částku 10 000 Kč na kulturní, sportovní a jiné aktivity dětí. Na druhém místě se umístila MŠ Chlum, 1. a 2. třída z Hrad ce Králové s počtem 15 127 hlasů a bude odměněna částkou 5000 Kč. Třetí místo a výhru v hodnotě 2000 Kč obsadila MŠ Krupkova, 1. tří da z Kostelce nad Orlicí, s počtem 11 311 hlasů.
Soutěž o nejkrásnější velikonoční trávníček podpořila i Mlékárna Valašské Meziříčí, která věnovala třem managementem vybraným školkám zdravé mléčné výrobky z Valašska v hod -notě 2000, 1500 a 1000 Kč. (MŠ Hrachovec, MŠ Ostrava, MŠ Ivančice-Němčice).

Vítězný velikonoční trávníček 1. třídy MŠ Lučina z Frýdku-Místku